Čo je to SEO? Načo ho potrebujem?

Anglická skratka SEO (search engine optimization), v našich končinách často krát z neznalosti zamieňaná za nesprávne “search engine optimalization”, v preklade znamená optimalizáciu web stránok pre vyhľadávače (ako Google, Yahoo!, Bing a ďalšie). Čo to ale optimalizácia pre vyhľadávače je? A potrebuje to moja firma / web stránka vôbec?

SEO je praktika, ktorá ak sa robí správne, dostane tvoju web stránku na popredné miesta vo vyhľadávačoch. V podstate je to komplex prác a úkonov s prihliadaním na veľké množstvo aspektov, na ktoré treba dbať už od samotného počiatku prípravy a tvorby web stránky.

Prečo sa moja stránka nezobrazuje v Googli

Mnohí si myslia, že stačí mať stránku urobenú v nejakom WYSIWYG editore, prípadne pre istotu s flash animáciou, tešia sa ako to pekne bliká, hýbe sa a vydáva rôzne zvuky. Na takúto stránku však príde len veľmi málo návštevníkov a ešte menej zákazníkov, pretože vyhľadávač nezaindexuje obsah stránky a potenciálny návštevník/zákazník sa vo vyhľadávači k takejto stránke nikdy nedostane.

Správna optimalizácia ti môže priniesť úspech a veľa zákazníkov, naopak nesprávne kroky môžu web stránku “utopiť” v množstve výsledkov vyhľadávania a vášmu biznisu neprinesú žiadaný zisk.

V blízkej budúcnosti si povieme ako pracujú vyhľadávače, čo je pre ne dôležité, čo “majú radi”, a čo im naopak prekáža a nemajú to v láske.

Similar Posts