V prvom rade by som chcel upozorniť na to, že tento seriál o SEO je určený pre začiatočníkov a laikov, na druhej strane však budem veľmi rád ak naň zareagujú odborníci z radov SEO komunity.

Čítať ďalej:

Anglická skratka SEO (search engine optimization), v našich končinách často krát z neznalosti zamieňaná za nesprávne "search engine optimalization", v preklade znamená optimalizáciu web stránok pre vyhľadávače (ako Google, Yahoo!, Bing a ďalšie). Čo to ale optimalizácia pre vyhľadávače je? A potrebuje to moja firma / web stránka vôbec?

Čítať ďalej:

Po základnej inštalácii Debianu je potrebné nakonfigurovať základné veci a server zabezpečiť proti možným útokom z vonku.

1. Aktualizácia

V prvom rade si ihneď po inštalácii Debianu aktualizujeme všetky balíčky a nainštalujeme nástroje potrebné pre ďalšiu prácu.

aptitude update
aptitude safe-upgrade
aptitude install build-essential

Čítať ďalej:

Skôr, ako oslovíš niekoho, kto ti web stránku vytvorí, mal by si mať jasnú a ucelenú predstavu o tom, čo bude web obsahovať, čo vlastne chceš pomocou web stránky dosiahnuť. Taktiež je dobré ak máš predstavu o tom, ako by mala zhruba vyzerať. Väčšina ľudí vie, čo na stránke chcú mať, mnohí ale nevedia na čo všetko môžu takú stránku použiť a už vôbec nie, čo všetko môžu a chcú s webom dosiahnuť.

Čítať ďalej: